Drenaj Masaj Kursu

Drenaj Masaj Kursu | lenf, ödem | İGU

Lenf dolaşımı iç organlarımızın temizliğinden sorumlu, atık toplama sistemi olan lenf dolaşımımız doğru çalıştığında bağışıklığımız arttırırken hastalıklara karşı daha dirençli olmamızı da sağlar. Bildiğimiz kan dolaşımına paralel olarak çalışan kirli atık sistemidir. Lenf sıvısının deri altında toplanması lenf kanallarının görevidir,bu sıvı yoluna devam ettirilerek daha derinlerdeki kanallara dökülür bunlara koltuk altı ve kasıkları örnek olarak gösterebiliriz biriken bu sıvılar daha sonra idrar yoluyla bedenden atılır.

Lenf drenaj masajı özellikle ödemi azaltmadaki  en önemli uygulamadır. Uygulama ritmik, hafif ve cilt yüzeyine yapılan masaj türüdür lenf sıvısının akışını hızlandırır rahatlama sağlarken şişkinliğide en aza indirir. Lenf drenaj masajı vücudumuzu mikroplardan, kimyasal atıklardan, toksinlerden, bakterilerden ve sıvı fazlasından arındırarak direncimizi güçlendirir ki bu sayede fizyolojik olarak iyi olmamızın yanında ruhende rahatlama sağlar.

Lenf dolaşımına destek olmamız için hareketli yaşamı bırakmamız gerekir,egzersizleri fazla zorlanmadan yaparak lenf sıvısının birikmesini azaltabiliriz ara verdikten sonra yoğun egzersizler doğru değildir.

Sıkı kıyafetler,sıkı iç çamaşırları çorap, kemer, sık giyilen yüksek topuklular, uzun uçuşlar, kilo alımları ödem artışına neden olan faktörlerdir.

 • Hormonal dengesizlikler
 • Ameliyat öncesi ve sonrasında
 • ödem kaynaklı göğüslerden 
 • Yara izleri (eski veya yeni)
 • kabızlık ve hazımsızlık
 • menopoz sıkıntıları 
 • Adet öncesi gerginlik 
 • Sinüzit,saman nezlesi,alerjik reaksiyonlar
 • Tekrarlanan enfeksiyonlarda
 • Romatizma  
 • Stres, gerginlik, yorgunluk anksiyete, uykusuzluk 

Muharrem İmam

Buradaki serüvenimiz yaklaşık 10 ay önce başladı ilk etapta klasik masaj eğitimi almak için gelmiştim buraya. Fakat öğrendikçe işin şifa yönünü idrak ederek Selman hocamızdan tai masajını da aldık sonrasında shiatsu MASAJI da öğrendik hatta shiatsu masajının son dersini aldık. Bir yandan çok sevinçliyim eğitimlerimizi tamamladığımız için bir yandan da biraz hüzünlüyüz çünkü çok alışmıştık buraya gelmeye ama her daim sizin (Gül Sancar ) ve Selman hocamızın desteklerini arkamızda hissetmek ve görmek çok güzel bu açıdan size Selman hocama çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.

Nur Ercan

Sadece bir eğitmen değil, çok iyi bir arkadaş çok iyi bir sırdaş daha ne diyebilirim ki ; Mükemmel enerji inanılmaz yüksek tedavi edici yönünüz tamamlıyor 4/4 lüksünüz. Bence bir hocadan çok üstünsünüz. Sizi çok seviyorum.

Gülay Develi

Klasik masaj eğitimi aldıktan sonra Hem tai masaj hem shiatsu masaj eğitimi aldım. Çok keyifli bir zaman geçirdik bir meslek edindik her şeyden önemlisi bunu severek yapmayı öğrendik. Bunun için çok mutluyum artık bir iş yerim var masaj almaya, masaj yapmaya başladım ve olumlu dönüşler başladı. Bu daha da güzel bir haber benim için iyi bir iş yapıp iyi eğitim aldığımı görmek bana çok iyi geldi. Teşekkür ederim.

igu

igu

İGU PROTEZ TIRNAK WORK SHOP 2023

Handan YILDIRIM

Biz buraya sadece eğitim alıp gitmek üzere gelmiştik. Selman Hocanın tecrübesi hayatımıza dokundu. Günlük yaşantımızdaki streslerde ne yapmamız gerektiğini öğretti bize... Sizlere sonsuz teşekkür ederim. Kesinlikle bunu bir iş olarak yapacağım.

Kursiyerimiz

Kendimi muhteşem hissediyorum. Yapamayacağım sanıyordum. Öz güvenim cebindeymiş. Altın bileziğimi koluma taktım. Kendimi müthiş hissediyorum, kendimin farkına aldığım eğitimden sonra çalışmaya başlayınca hissettim. İyi ki varsınız iyi ki sizi tanıdım.

Özge Rüzgar Aksoy

İstanbul Güzellik Uzmanlığı Kursu bana yeni başlangıçlar getirdi. Yepyeni bir mesleğe sahip oldum. Seneler sonra işimi aşkla yapıyorum diyenleri anlıyorum. Heyecan duyduğum ve zevk aldığım bu işi yapıp sonuçlarını görünce ayrıca mutluluk oluyorum. Çok güvendiğim ve gerçekten en iyi şartlarda eğitim veren profesyonel bir akademi de eğitimimi tamamladım. Istanbul Güzellik Uzmanlığı Kursuna ve Gül Sancar hocama teşekkürlerimi sunuyorum. Eğitimim bitse de bir ayağım hep orada ve her zaman sevgiyle kucaklıyorlar, desteklerini esirgemiyorlar ve beni onlarla tanıştıran Ayşe Sümeyye Gürnal hocama da sevgilerimi gönderiyorum.

Birsen Kaya

Başta vermiş olduğu eğitimi, sevgisi, ilgisi, hoşgörüsü,anlayışı gözlerimizin içine bakarak hiç sıkılmadan yorulmadan bizimle her anlamda ilgilenip bizi aydınlatan dersimizi hakkıyla işleten canım hocam sizi çok ama çok seviyorum. Rabbim gönlünüze kalbinize ferahlık versin. Yolunuz açık olsun.

Dilek Gencero

Gül Hocam adı gibi Gül taktık saçımıza da… o kadar güzel yüreğiniz var ki bunu yazacak kelime bulmakta çok zorlandım. Eğitim aldığım zaman içinde hiç yılmadan bıkmadan tekrar tekrar bazı şeyleri anlatmanız kadar güzelinden mi başlasam, birine kızdığım zaman affet hep affeden sen ol demenizden mi başlasam…o sıcacık insanı yumuşatan sevecenliğiniz den mi hep gülen yüzünüzden mi … bi o kadar da ciddi duruşunuzdan mı başlasam bilemedim ama o kadar güzel öğretiyorsunuz ki herşeyi çok ama çok teşekkür ederim benim hayatımda farklı bir ışık açtınız çok ama çok çok seviyorum sizi 🙏🙏🙏

Nadia Fatideh

Kalıcı makyaj eğitimim başarıyla bitirdim ve bir sene boyunca bana hep yardım etti, sizinle taştığı için çok mutluyum. Şuan çalışıyorum onunla tanışalı tam 4 sene oldu hala bir sorunum sıkıntım yada sorum olduğunda hala benimle ilgileniyor. Desteği her zaman üzerinde🙏❤️🙏

İGU PROTEZ TIRNAK WORK SHOP 2023

Sn. Güzel Hanım

Teşekkür ederim beni meslek sahibi yaptınız. Zor zamanımda elimden tuttunuz Yardımcı oldunuz şunu anladım ki insan hayatta istediği herşeyi yapabiliyormuş. Güvenim yerine geldi meslek sahibi oldum. Eskiden hep düşünürdüm ne yaparım diye çaresizliklerim vardı. Artık kendi kararlarımı alıp uygulaya biliyorum hocam. Teşekkür ederim iyi ki varsınız 🙏